Common Rail Nedir

Common Rail Nedir

Common Rail Nedir?

Yakıt ve performans verimliliği sağlayan bu sistem pek çok araç markasının tercih ettiği bir teknoloji haline gelmiştir. Common Rail sisteminde çalışmayı olumsuz etkileyen arıza ve sorunlar ortaya çıkabilir. Bu arızaya bağlı olarak motora yeterli zamanda ve yeterli miktarda yakıt ulaşmayabilir. Bu gibi durumlar araçların performansını doğrudan olumsuz etkiler. Uzun süre yüksek basınca maruz kalan parçaların bu durumdan olumsuz etkilenmesi doğaldır. Yakıt kalitesine dikkat etmeyen sürücüler, genelde bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. 
 
Common Rail ne demek sorusuna cevap olarak gelişmiş bir yakıt sistemi diyebiliriz. Ortak boru ve tutuculu püskürtme sistemi sayesinde araçlarda verimliliğin önelmiş derecede arttığını söyleyebiliriz. Herhangi bir arızanın ortaya çıkması durumunda aracın performans kaybı yaşaması kaçınılmaz olur. Yakıt sisteminde yüksek performans anlamına gelen bu teknoloji, aynı zamanda tasarruflu ulaşım olarak da bilinmektedir.
 
Günümüzde otomotiv sektör devi olan çok sayıda marka bu sistemin faydalarını görmüş ve kendi araç modelleri için kullanmaya başlamıştır. Güven veren ve ekonomik sonuç yaratan Common Rail aynı zamanda performans artıran bir teknoloji olarak otomotiv sektörüne çok büyük katkılar sağlamıştır.
 
Common Rail motor nedir dendiği zaman burada verilecek cevap kaliteli bir enjeksiyon sistemi olacaktır. Yeni nesil dizel araçlarda kullanılan bu sistem çok verimli ve avantajlı bir sistem olarak kendini göstermiştir. Aracın daha verimli olabilmesi için yakıtın anlık olarak yeterli miktarda ve gerekli basınçla motora ulaşması gerekir.
 
Yakıt enjeksiyon sistemleri araç performansı ve verimliliği için büyük önem taşımaktadır. Tasarruflu yakıt yüksek güç ve randımanlı sürüş kabiliyeti noktasında, Common Rail sistemi kendini kanıtlamış ve avantajlarını göstermiştir. Böylesine önemli bir sistemin ister istemez bazı arızaları ortaya çıkabilir. Sorunlarla mücadele konusunda bilinçli servisler daha pratik çözümler üretir. Usta bir ekip kadrosuna sahip olduğumuz için, servis olarak bu konuda çok avantajlı olduğumuzu söyleyebiliriz. Uzmanlarımızın kullandığı kaliteli ekipmanlar daha çabuk çözüm süreçlerini gündeme getirmektedir. Aracınıza yönelik yürüttüğümüz her çalışmada aracınızın performansını en iyi şekilde etkileyecek çözümler sunarız. Müşteri memnuniyeti ilkemiz ve modern yapıya sahip iş istasyonlarımız, siz müşterilerimize daha iyi hizmet noktasında bize yardımcı olur.
 

Common Rail Nedir?
Hemen Ara Yol Tarifi
X